ČNK UNEP, Zelený kruh , Lublaňská 18, Praha 1

Národní komitéty

UNEP - Program OSN pro životní prostředí podporuje založení národních komitétů ve svých členských zemích s cílem zvýšit zájem o problematiku životního prostředí jak na úrovni globální, tak regionální nebo národní a s cílem informovat o činnosti a mandátu UNEP.
Řídící rada UNEP rozhodla o ustavení národních komitétů na svém 13. zasedání v roce 1985 a následně se k otázce národních komitétů vyjádřila i v dalších letech (UNEP/GC.13/33 paragraph 2(f) from 1985, 15/1 paragraph III, and 15/42 paragraph 6) a počítá s jejich pomocí v rámci zapojení občanské společnosti do činnosti UNEP.

UNEP National Committees Meeting and NGO partner

Geneva, 25-26 November 2002


Armenia


Ms. Karine Danielyan
Chairperson
UNEP National Committee
33, Khandzhyan st. Apt.18
Yerevan 375010

Tel: (3741) 522 327
Fax:(3741) 522 327
Email: ashd@freenet.am
kdanel@freenet.am

Azerbaijan

Mr. Rafig Verdiyev
Vice-chairman
UNEP/ECORES
Shamil Azizbeyov Str. 157
Baku 370004

Tel: (99450) 3495884
Fax:(99412) 475204 (or 08)
Email: rafig2000@mail.ru

Bulgaria

Mr. Tzvetan Spassov
Chairperson
UNEP National Committee for Bulgaria
10, Narodno Sabranie Sq. Room 302
1000 Sofia

Tel: (3592) 986 7982
Fax: (3592) 987 2285
Email: unepnc@scas.acad.bg

Czech Republic

 

Mr. Tomas Ruzicka
Project Manager
Nadace Partnerství (EPCE) and UNEP National Committee
Panská 7/9, 602 00 Brno

Tel: (420) 54221 8350
Fax: (420) 54222 1744
Email: tomas.ruzicka@ecn.cz
Website: http://www.unep.cz

Hungary

Mr. Guyula BÁNDI
Chairman
UNEP National Committee and EMLA (Environmental Mangement and Law Association)
1076 Budapest
Garay u. 29-31. I/1

Tel: (36 1) 413 02 98
Fax: (36 1) 322 84 62
Email: bandigy@vnet.hu or bandi@emla.hu
Website: http://www.emla.hu

Ireland

Mr. Noel Casserly
general Secretary
Comhar - The National Sustainable Development Partnership
17 Andrew Street
Dublin 2

Tel: (3531) 888 3991
Fax: (3531) 888 3999
Email: noel_casserly@environ.irlgov.ie
Website: http://www.comhar-NSDP.ie

Israel

Mr. Avraham Shaked
Regional Coordinator - Judean Hills
Society for the Protection of Nature in Israel (SPNI)
4 Hashfela Street,
Tel Aviv 66183

Tel: (972 3) 638 8653
Fax: (972 3) 5374561/623 4155
Email: tevashak@inter.net.il

Kazakhstan

Ms. Olga Chichua
Consultant
National Environmental Center for Sustainable Development
597, Seifullin str., office 511a
Almaty

Tel/fax: (73272) 696439
Email: olga@nabulorton.com

Kyrgyzstan

Mr. Andrey Fesenko
Director CAMIN and president Adviser of the IUK
Executive Secretary of the NOC for the IYM and BGMS
255, Chui Avenue
720 001 Bishkek

Tel/fax: (996) 312 217 277
Email: anrewvf@mail.ru
Website: http://www.camin.org

Moldova

Mrs. Marcela Vatamaniuc
Senior officer
International Relations and Technical Assistance General Division Ministry of Ecology, Construction and Territorial Development
9, Cosmonautilor Str.
MD 2005 Chisinau

Tel: (3732) 24 22 62
Fax: (3732) 22 07 48
Email: natura@mediu.moldova.md

Netherlands

Ms. Kirsten Kossen
Programme officer
ANPED (the Northern Alliance for Sustainability)
PO BOX 59030
1040 KA Amsterdam

Tel: (3120) 475 1742
Fax: (3120) 475 1743
Email: kirsten@anped.org

Norway

Ms. Gro Haugland
Advisor
Norwegian Forum on Environmnet and Development
Storgata 11
0155 Oslo

Tel: (47) 2301 0322
Fax: (47) 2301 0303
Email: haugland@forumfor.no
Website: http://www.rio10.no

Romania

Mr. Calin Georgescu
SEcretary General - Executive Director
National Center for Sustainable Development/UNEP Nat. Com.
15 Alexandru Philippide Str., Sector 2
Bucharest

Tel: (40 21) 201 14 10
Fax. (40 21) 201 14 02

E-mail: calin@sdnp.ro

Russia

Mrs. Olga Doronina
Vicce-President, Executive Director
UNEPCOM
11, Novy Arbat St.
Building 1, Office 1821
121019 Moscow

Tel: (7 095) 203 55 84
or 203 60 49
E-mail: unepcom@online.ru

Turkey

Mr. Engin Ural
Secretary General
Environment Foundation of Turkey/ UNEP National Committee
Tunali Hilmi Cad. 50/20
06660 Ankara

Tel: (90 312) 425 55 08
Fax: (90 312) 418 51 18
Email:
cevre@cevre.org

Ukraine

Ms. Tetiana Hardashuk
Expert,
UNEPCOM Ukraine
Predslavynska St. 39, room 423
03150 Kiyv

Tel/Fax: (38 044) 257 8076
Email: thard@i.com.ua

United Kingdom

Ms. Georgina Ayre
UK Co-ordinator, Stakeholder Forum for Our Common Future
UNED-UK Committee
7 Holyrood Street, Lower ground Floor
London SE1 2EL

Tel: (44 20) 7089 4300
Fax: (44 20) 7089 4310
E-mail: gavre@earthsummit2002.org
Website: www.stakeholdersforum.org
or www.earthsummit2002.org

Uzbekistan

Ms. Tatyana Ososkova
Expert
iniciative Group of UZCOMUNEP
72 K. Makshumov St.,
Tashkent 700 052

Tel: (998 71) 133 6117 or 133 2025
E-mail: ososkova@meteo.uz

EarthJustice

Yves Lador
Youth resource Center on Human Rights
Perm. Rep to the UNEP in Geneva
CP 254
CH 1219 Chatelaine Geneve

Tel: (41 0) 878 800 007
Fax: (41 0)860 878 800 007
E-mail: yves.lador@codap.org

NGLS

Hamsh Jenkins
Progamme Officer
Non-Governmental Liaison Service

Tel: (41 22) 917 20 76
E-mail: ngls@unctad.org

UNEP headquarters

Barbara Ruis
Acting Chief
Civil Society and NGOs Unit

Tel: (2542) 62 34 66
Fax: (2542) 62 30 22
E-mail: barbara.ruise@unep.org
 
Gerard Cunningham
Coordinator
Infoterra Network, DEWA

Tel: (2542) 62 32 75
Fax: (2542) 62 42 96
E-mail: gerard.cunningham@unep.org

UNEP/GRID Geneva

Ron Witt
Coordinator

Tel: (41 22) 917 8295
E-mail: ron.witt@grid.unep.ch

UNEP/GRID Arendal

C. Heberlein
Programme Officer

Tel: (41 22) 917 8483
E-mail: claudia.heberlein@unep.ch

UNEP/DTIE Paris

Robert Bisset
Information Officer

Tel: (331) 4437 7613
E-mail: robert.bisset@unep.fr

UNEP Regional Office for Europe

Mr. Frits Schlingemann
Director and Regional Representative

Tel: (41 22) 917 8276
E-mail: frits.schlingemann@unep.ch
 
Ms. Francoise Belmont
Deputy Director

Tel: (41 22) 917 8277
E-mail: francoise.belmont@unep.ch
 
Mr. Hossein Fadaei
Programme Officer - Interagency

Tel: (41 22) 917 8628
E-mail: hossein.fadaei@unep.ch
 
Mr. Wondy Asnake
Associate Programme Officer - Youth, Sports, Nat. Committees

Tel: (41 22) 917 8158
E-mail: asnakew@unep.ch
 
Ms. Kristin Ebbesen
Liaison Assistant

Tel: (41 22) 917 8279
E-mail: kristin.ebbesen@unep.ch